banner21

banner13

banner11

banner20

Birel Tekstil teknolojik yatırıma odaklandı

Birel Tekstil son teknolojilerle donattığı fabrikasında imal ettiği eşarp, şal ve fular gibi ürünleri; Ortadoğu, Uzakdoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyor. Piyasanın talepleri doğrultusunda iç pazara da satış yapan firma ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

TEKSTİL 17.03.2021, 14:48
Birel Tekstil teknolojik yatırıma odaklandı

İmza attığı ihracat başarısıyla Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından Başarılı İhracatçı Ödülü almaya hak kazanan, piyasa taleplerine ve çağın gerekliklerine uygun olarak yatırımlarını sürdürüyor.

1975’ten beri faaliyetlerini sürdüren Birel Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi ve İşletme Müdürü Fatih Erdoğan, Demirtaş OSB ve Barakfakih OSB’de bulunan üretim tesislerinde, 350 kişilik çalışanla fabrikalarında iplik büküm, haşıl, dokuma , boyahane, apre, baskı ve konfeksiyon ürünleri imal ettiklerini söyledi. Firmanın tekstil dışında turizm ve enerji alanında da yatırımları bulunduğunu dile getiren Erdoğan, yeni yatırımlar için TEKNOSAB’dan yer tahsisi başvurusunda bulunduklarını kaydetti. Erdoğan, “TEKNOSAB’da firmamıza yapılacak tahsis ile savunma sanayine yönelik teknik tekstil üretimine hız vermek istiyoruz. Yeni yatırımlarımız ile istihdam oluşturup, 45 yıldır olduğu gibi ülke ve Bursa ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?