Zihinsel Engelli Çocuklar İş Atölyesi Özel Eğitim Okulu inşaatı tamamlanıyor

Bursa’da Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında 'Zihinsel engelli çocuklar iş atölyesi özel eğitim okulu' yapımı devam ediyor.

EĞİTİM 24.09.2012, 22:04 24.09.2012, 21:21
Zihinsel Engelli Çocuklar İş Atölyesi Özel Eğitim Okulu inşaatı tamamlanıyor
Bursa’da Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında 'Zihinsel engelli çocuklar iş atölyesi özel eğitim okulu' yapımı devam ediyor. Vali Şahabettin Harput, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile Torunlar Şirketler Grubu tarafından yaptırılan okul inşaatında incelemelerde bulundu.

Osmangazi İlçesi Çeltik Mahallesi'nde yaptırılan okulun önemine vurgu yapan Vali Harput, “Ülkemizde yüzde 12 oranında engelli vatandaşımız bulunuyor. Bu durumda vatandaşlara psikolojik destek vermek, kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacak bir eğitimle eğitmek, ailelerin üzerindeki yükü hafifletmek devletin önemli bir görevi haline geldi.” dedi. Bursa’da son yıllarda eğitime önemli yatırımlar yapıldığını dile getiren Şahabettin Harput, sözlerine şöyle devam etti: “İlimizde devlet ve millet işbirliğinin en güzel örnekleri sergileniyor. Hayırseverlerimiz eğitimin altın zincirine halkalar eklemeye devam ediyor. Bu okulumuz da bunun güzel örneklerinden biri. Bu okulu yaptıran Aziz Torun başta olmak üzere tüm hayırseverlerimizi kutluyorum.”

Ziyarete katılan Aziz Torun ise Torunlar Şirketler grubu olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Bursa için acil ihtiyaç haline gelen özürlüler okulunu yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Bursa’nın hayırseverler konusunda şanslı olduğunu kaydeden Atilla Gülsar da, “Bu okul, zorunlu eğitim çağı dışında kalan zihinsel engellilerin becerilerini geliştirerek hayata kazandırılması amacını taşıyor. Zihinsel engelli çocuklarımızın özel eğitim şartlarına sahip olması halinde birçok başarıya imza atabileceklerine ve istihdama katkı sağlayabileceklerine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Osmangazi ilçesi Çeltik Mahallesi'nde bulunan 12 bin 955 metrekare arsa üzerine zemin + 1 katlı olarak Torunlar Şirketler Grubu tarafından yaptırılan Zihinsel Engelli Çocuklar İş Atölyesi Özel Eğitim Okulu'ndan günde 150 birey yararlanabilecek. İzmir, Karabük ve İstanbul’dan sonra açılan 4'ncüsü olacak okulun en kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Toplam maliyeti yaklaşık 7 milyon TL olarak öngörülüyor. Okulda 13 adet atölye, 3 adet derslik, kütüphane, revir, yemekhane, kafeterya ve toplantı salonu bulunuyor. 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?