banner13

banner11

ENVERDER sanayinin içinde çalışıyor

ENVERDER sanayide verimlilik çalışmalarına ağırlık verdi.

DİĞER 26.09.2012, 23:04 26.09.2012, 22:06
ENVERDER sanayinin içinde çalışıyor
Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER)  Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Müh. Mustafa Uysal ve Yönetim Kurulu üyeleri enerji verimliliği bilincini artırmak için sanayi firmalarına yönelik çalışmalarına ağırlık veriyor. ENVERDER yöneticilerinin ilk durağı Coşkunöz Holding oldu. Grup Enerji Verimliliği toplantısına katılan ENVERDER ülke sanayinin önemli firması olan Coşkunöz Holding’teki çalışmaları yakından incelenerek ortak çalışma alanları değerlendirildi.


Sanayide artan enerji tüketiminin yakından izlenmesini hedefleyen ENVERDER, enerji verimliliğini sanayi firmalarında uygulanması için bu yönde gelen her türlü talebi yerinde değerlendiriyor. Artan girdi maliyetlerine karşılık en önemli rekabet avantajının verimlilik ile sağlanacağını vurgulayan Dr. Uysal, öncelikle teknik adamların eğitilmesi gerektiğinin altını çizdi. Dr. Uysal “Enerji verimliliğinde önce kendi alanımızdan çalışmalara başlamalıyız. Tüm sanayicilerimiz, firmalarındaki yöneticileri bu yönde yoğun çalışmaları için teşvik etmelidir. Enerji verimliliğine yaptığınız yatırım en hızlı geri dönen yatırımdır. Coşkunöz Holding’in bu alandaki çalışmaları yakından takip ettiğini görmek bizleri memnun etmiştir. Her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Bu bir mesleki sorumluluktan öte milli bir meseledir” dedi.


Coşkunöz Holding’ten Ayfer Çırak’ta  Enerji Verimliliği Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve bu çalışmalara destek olmak istediklerini bildirdi. Enerji verimliliği çalışmalarına ulusal bir mesele olarak baktıklarını söyleyen Çırak, bu alanda ENVERDER ile ortak çalışmalar yapmak istediklerini söyledi.


Türkiye’nin enerjisinin büyük bir bölümünü dışarıdan ithal ettiğini hatırlatan Dr. Mustafa Uysal, enerji tüketiminin kültür meselesi olduğunu bu alanda sanayi bölgeleri ile ortaklaşa çalışmak üzere bir proje hazırlıklarının olduğunu da belirtti. Bu çalışmada sanayi bölgelerindeki yöneticilerden güvenlik görevlisine her kesime ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. Dr. Uysal ayrıca BUTGEM bünyesinde yapımı öngörülen Enerji Verimliliği Laboratuvarı çalışmasını da yakından takip ettiklerini, Bursa’nın bu uygulama laboratuvarına ihtiyaç duyduğunu, yatırımın bir an önce tamamlanması için BTSO yetkililerinin süreci hızlandırması yönünde istekte bulunduklarını belirtti.
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?