banner21

banner13

banner11

banner20

Elektroteks’in yatırımları hız kesmiyor

Bu sene kuruluşunun 30’uncu yılını kutlayan ve Kayapa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet göstererek dünyanın dört bir tarafındaki yatak fabrikalarının makine hatlarını imal eden Elektroteks, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırladı. Ziyarette Başkan Aktaş’a AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Eşref Kurem de eşlik etti.

MAKİNA 28.01.2021, 17:09 28.01.2021, 17:16
Elektroteks’in yatırımları hız kesmiyor
banner23

Fabrikanın üretim bölümünü gezen Başkan Aktaş ve beraberindeki heyet, Elektroteks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler tarafından bilgilendirildi. Üretim hattını, teknolojik makineleri ve robot sistemlerini yakından inceleme fırsatı bulan Başkan Aktaş, daha sonra Elektroteks fabrikası çalışanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

“PANDEMİYE RAĞMEN DURMADIK”

30 sene önce, 1990 yılında Bursa’daki tekstil fabrikalarına elektrik-elektronik servis hizmetleri sağlayarak iş dünyasına adım attıklarını belirten Elektroteks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, daha sonra başladıkları yatak makineleri üretiminde dünyanın önde gelen markalarının tercihi konumuna geldiklerini belirtti. Özellikle pandemi döneminde istihdam ve yatırımda önemli atılımlar yaptıklarını söyleyen Güler, “Pandemide, mevcut fabrikamıza ek olarak; Görükle Sanayi Bölgesi’nde de yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştirdik. 40 bin metrekare alan üzerine 15 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrikamızda 80 kişilik ek istihdam sağlayarak kapasitemizi 2 katına çıkardık” dedi.

“ELEKTROTEKS BENİ GURURLANDIRDI”

Elektroteks ziyareti ile ilgili konuşan Başkan Aktaş, Bursa’nın gururu olan firmaları ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Aktaş, “30 yıldır ülkemizde ve kentimizde markalaşma yolunda hızla ilerleyen Elektroteks’in sahibi Osman Bey’i, çocuklarını ve tüm ekibini kutluyorum. İhracat rakamlarını nitelikli bir şekilde yükseltecek üretimler yapmamız gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Elektroteks de bunu yapan firmalarımızdan biri. Gurur duydum” diye konuştu.

banner24
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
27°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?