banner13

banner11

Bursagaz'dan deprem acil eylem planı

Doğalgaz altyapı güvenliği ile ilgili olarak ortak acil eylem planı projesi başlatıldı.

ENERJİ-MADENCİLİK 27.05.2012, 11:31 27.05.2012, 10:32
Bursagaz'dan deprem acil eylem planı
Türkiye’nin önde gelen özel doğalgaz dağıtım şirketleri arasında yer alan ve Avrupa’nın en büyük 5’nci çoklu altyapı servis sağlayıcı şirketi EWE’nin bağlı kuruluşları arasında yer alan Bursagaz ve Kayserigaz tarafından, doğalgaz altyapı güvenliği ile ilgili olarak ortak acil eylem planı projesi başlatıldı.
 
Projenin amacı, her iki şehirde de olabilecek afetler karşısında ortak hareket etmek ve gerekli teknik ekiplerin karşılıklı olarak mobilizasyonunu sağlamak olarak belirlendi.
 
Proje kapsamında Bursagaz’ı ziyaret eden Kayserigaz teknik ekiplerine Bursagaz Yapım Kontrol Birimi Yöneticisi Jeofizik Mühendisi Mete Kürşat Karakaş tarafından, Bursa ilinin depremselliği konusunda bir bilgilendirme sunumu yapıldı.
 
Bursa ilinin jeolojik ve sismik yapısı hakkında bilgiler veren Karakaş, Bursa ilinin fay hattı yapısı, mahalleler bazında zemin etütleri, yapılanma şartları ve Bursa’nın depremselliği ile ilgili araştırma sonuçlarını katılımcılarla paylaştı.
 
 
Karakaş, söz konusu bilgi paylaşımının proje kapsamında hazırlanmakta olan ortak hareket acil eylem planına taban oluşturacak bilgiler içerdiğini belirterek, bu tür paylaşımlara Kayserigaz ile karşılıklı olarak devam edileceğini sözlerine ekledi.
 
 
  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?