banner11

Bursagaz'dan gençlik koşusu

Yıldızlar kategorisindeki bayanlar ve erkekler kıyasıya bir mücadele verdiler.

ENERJİ-MADENCİLİK 24.05.2012, 00:22 20.09.2012, 22:09
Bursagaz'dan gençlik koşusu
Sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal katkı sağlayacak projeleri destekleyen Bursagaz, bu kez spora ve sporcuya yatırım yaptı.
Bursa’da doğalgazın 20’nci yılı olması nedeniyle düzenlediğini etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen Bursagaz, atletizm sporuna ilgiyi artırmak ve Ulu Önder Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na ithafta bulunmak için ‘Bursagaz Gençlik Koşusu’ düzenledi.
Bursa Atletizm İl Temsilciliği işbirliği ile Botanik Park’ta gerçekleştirilen atletizm yarışması, öğrencilerden büyük ilgi gördü. Gençlik Koşusu’na katılan yıldızlar kategorisindeki bayanlar ve erkekler 3 bin 500 metre koşarak kıyasıya bir mücadele verdiler.
Yarışma sonunda bayanlar kategorisinde; Şahsene Sarı 1’nci, Betül Arslan 2’nci Arzu İper ise 3’ncü oldu. Erkekler kategorisinde ise; Ferhat Argun 1’nci, Zafer Taşdemir 2’nci, Bursa Bilici de 3’üncü oldu.
 
Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilerden bayan ve erkek olmak üzere 1.’cilere 1.000’er TL, 2’ncilere 750’şer TL, 3’üncülere de 500’er TL’lik para ödülü verildi. 3’ncü olan yarışmacıların ödüllerini Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Başoğlu, 2’ncilerin ödüllerini Bursagaz Genel Müdür yardımcıları Şükrü Özden ve Mehmet Eroğlu, 1’ncilerin ödüllerini ise Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola verdi.
Ödül töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, genç nesillerin fiziksel sağlığı açısından sporun önemine dikkat çekmek amacıyla farklı çalışmaları hayata geçirdiklerini ve böylelikle toplumsal fayda sağlamayı hedeflediklerini anlattı.
 
Sporun önemli dallarından biri olan atletizm alanında da farkındalık yaratmak amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini kaydeden Tola,  “Bursagaz olarak 20 yıldır Bursa’ya güvenli doğalgaz arzı sağlamanın yanı sıra çeşitli sosyal sorumlulukları da yerine getirmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu bilinçle de atletizm Bursa İl Temsilciliği ile işbirliği yaparak güzel ve anlamlı bir projeye daha imzamızı attık. Yarışmaya katılan gençlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Tola’nın ardından söz alan Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Başoğlu ise, spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Bursagaz’a teşekkür etti. Konuşmasında Bursa’da sporun tüm branşları için büyük bir potansiyelin bulunduğuna da dikkat çeken Başoğlu, Bursagaz’ın düzenlediği bu yarışmanın bu potansiyeli değerlendirmek için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.
Gündemde her zaman futbolun yer aldığına vurgu yapan Başoğlu, “Gündemde her zaman futbol var. Son zamanlarda farklı yönleriyle de gündeme gelen futbol dışında diğer spor dalları da bizim için çok önemli. Aletizm, sporun temel branşı. Bursa olarak atletizm branşında da güzel bir noktaya geldik. Hem Bursa´yı hem de ülkemizi uluslararası olimpiyatlarda temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. İnşallah burada alınan başarıları daha da ileri noktaya taşıyacağız” diye konuştu.  
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
-1°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?