banner20

banner13

banner11

BEMİS’den savunma sanayi hamlesi

26 yıllık iş tecrübesiyle Bursa’da faaliyet gösteren Bursa Elektrik Malzemeleri İmalat Sanayii (BEMİS) Teknik Elektrik A.Ş, yerli ve milli savunma sanayiine katkı sağlamak için kolları sıvadı.

ENERJİ-MADENCİLİK 16.03.2020, 00:24 17.03.2020, 11:18
BEMİS’den savunma sanayi hamlesi

Bir yıl içerisinde, 12 ürünü, yüzde yüz yerli ve milli yapma hedeflerinin olduğunu söyleyen BEMİS Teknik Elektrik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Güneş, “Siyasi ilişkilerden dolayı ülkemize gelmeyen ürünlerden kaynaklı bazı sıkıntılar yaşanıyor. BEMİS olarak bizler de, yerli duygularla aldığımız karar çerçevesinde, savunma sanayiindeki ihtiyaçları karşılamak için harekete geçtik” dedi.

BTSO Uzay, Havacılık ve Savunma kümesinde olmaları vesilesiyle böyle bir çalışmaya yöneldiklerini belirten Güneş, “Bursa’da bu tarz çalışmalar oldukça hareketli. Biz de Savunma Bakanlığımızda, ürün yerlileştirmeye uygun firma sertifikamızı aldık ve stratejik işbirliği anlaşmamızı imzalayarak, çalışmalarımıza başladık. Bursa savunma sanayi alanında hak ettiği payı ne yazık ki alamıyor. Ancak sanayii altyapımızla, bu alandaki en yüksek payı almaya adayız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
31°
açık
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?