banner20

banner13

banner11

Sağlık çalışanlarına büyük destek

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile hayırsever iş adamı Mehmet Adanur'dan korona virüs salgınında gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarına büyük destek geldi.

İNŞAAT 01.04.2020, 00:11
Sağlık çalışanlarına büyük destek

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve hayırsever iş adamı Mehmet Adanur'un ortak projesiyle Bursa'daki sağlık çalışanlarına tam destek geldi.

Erdem ve Adanur'un çabalarıyla Çekirge'de hizmet veren Halil İbrahim Çakır ve Yasin Sager'in işletmeciliğini yaptığı 4 yıldızlı, 92 odalı Royal Termal Otel sağlık çalışanlarına bir ay boyunca ücretsiz hizmet sunacak.

Otelin bütün kiralama ve hizmet masrafları Nilüfer Belediye Başkanı Erdem ve hayırsever işadamı Mehmet Adanur ile işletmeciler tarafından karşılanacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Erdem, sağlık çalışanlarının yanında olduklarını ve sonuna kadar desteklerinin süreceğini belirterek, "Bizim için canını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza ne yapsak azdır. Biz daha önce de bünyemizde bulunan ve okullar tatil edildiği için boş olan öğrenci yurtlarını tahsis etmiştik. Gerekirse şu anda boş olan spor salonlarımızı hastaneye çevirmek için çalışmalarımız sürmekte" dedi.

Erdem, şunları söyledi:

"Eğer sağlık çalışanları evlerine gitmeden dinlenmek isterlerse orada istirahat edebilirler. İlçe Sağlık Müdürlüğümüze bu imkanı bildirdik. Bize önceden bilgi verirlerse biz de gerekli lojistik desteği onlara sağlayabiliriz. İleride duruma göre ilçemizdeki spor salonlarını da sağlık müdürlüğümüze tahsis edebiriliz."

Hayırsever iş adamı Mehmet Adanur da zor günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını söyledi. Adanur, "Biz iş dünyası olarak sağlık savaşçılarına destek için elimizi taşın altına koymalıyız. Bu zor günlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz" diye konuştu.

Projeye ilişkin bilgi veren Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur da “Korona virüs ile alakalı bir şeyler yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Babam Mehmet Adanur ve Nilüfer Belediye Başkanımız Turgay Erdem, Bursa-Çekirge'de bulunan Royal Termal Hotel Bursa'yı 1 aylığına sağlık çalışanları için kapattılar. İçerisinde 92 oda var. Ben de konuyu İl Sağlık Müdürümüz Ömer Bey ile görüştüm, gayet memnun oldu. Biz bu vatanın ekmeğini yiyoruz ve hepimiz biriz. Bunu yapmak bizim borcumuz. Değerli ootel sahipleri de bu işi hem maliyetine yapıyorlar hem de maliyetin 1/3'ünü üstleniyorlar. Birlikte çok güzeliz.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?